Gabloty szkolne konstancin jeziorna

Czy w szkole niezbędne są meble?

Myśląc o meblach w szkole, przed oczami mamy głównie dziesiątki ławek a także krzeseł, na których spędziliśmy dużo lat swojego życia. Jedni za żadne skarby nie chcieliby do tych lat wrócić, u innych takie wspomnienia pobudzają niemniej jednak nostalgię za poprzednimi latami. Jak cudownie byłoby być po raz kolejny młodym. Bez jakichkolwiek trosk a przy tym zmartwień. Czy aby na pewno?
Niejednokrotnie myśląc o przeszłości przesadnie ją koloryzujemy. Staramy się nie pamiętać tego co podłe. Zwróciliście uwagę, że właściwe wspomnienia przeciętnie mocniej i gruntowniej zapadają nam w pamięć, niż te sporadyczne kłopoty które wówczas mieliśmy? Pomimo, że nie musieliśmy troskać się płaceniem rachunków czy też kucharzeniem obiadów, nie zawsze w końcu było łatwo. Kłótnie w szkole, nieraz trudności z ocenami, szloch, gdy rodzice nakazywali wracać do domku, a my pragnęliśmy pozostać z resztą kumpli na dworze. 
Niemniej jednak co jeszcze pamiętamy ze szkoły? Poniekąd każda szkoła ma jedno takie miejsce w którym może zebrać się cała jej duma. Wszystkie najlepsze sytuacje jej uczniów z poprzednich lat. Gabloty szkolne obecne są nieomalże w każdej placówce. Są niespotykanym wręcz niekiedy składowiskiem pucharów, medali oraz innych statuetek, które na przestrzeni lat w wielu olimpiadach i turniejach osiągnęli jej wychowankowie. Wielokrotnie gablot jest kilka, nieraz jest do tego nawet odrębna sala.
Gabloty szkolne służą też czasami do gromadzenia sprzętu, którym szkoła jest w stanie się pochwalić. Stare urządzenia, takie jak mikroskopy, sekstanty a przy tym inne tego typu zabytkowe wręcz przedmioty również zawsze znajdą miejsce na półkach szkolnych gablot.


Możliwość komentowania jest wyłączona.