Klinika Weterynaryjna Rzeszów nysa

Czworonóg na studiach

Od jakiegoś okresu czasu coraz to więcej młodych ludzi decyduje się na kupno psa. Czy jest to należyta decyzja? Prawdopodobnie wiele ludzi wykrzykujących „pies na studiach! Zwariowałeś!” utrzymuje, że zahacza to o brak zdrowia psychicznego, jednakże posiadacze kudłatych pupili mówią co innego. Przyjrzyjmy się chwilę temu zjawisku a w dodatku rozstrzygnijmy – czy posiadanie kulki sierści w chwili, gdy nie masz jeszcze stałej roboty i niezmiennego adresu zamieszkania jest możliwe czy też może jednak nie?
Wszystko naturalnie zależne jest od osoby. Każdy ma inne przyzwyczajenia, które wynosi z domu. Jedni, przyzwyczajeni do domku z ogródkiem a także taty, który każdego dnia wychodzi pobiegać z psem, mogą doświadczyć szok starając się niespodzianie pogodzić zajęcia, spotkania towarzyskie a przy tym posiadanie czworonoga w bloku. Dla innych, tych przyzwyczajonych, nie będzie wyznaczało to jakiegokolwiek problemu.
Pamiętajmy jednakże, że jako studenci posiadamy ograniczony budżet a przy tym zwierzę nie może na tym cierpieć. Poszukajmy wówczas odpowiednich ekspertów, jednakże niezbyt kosztownych, takich jak Klinika Weterynaryjna Rzeszów lub Wet Med. Nie zawsze wysokie ceny wiążą się z jakością – oceńcie indywidualne stanowisko lekarzy i to jak bardzo przejmują się waszymi pupilami.
Nie zapomnijcie również o tym, że w domku, w którym rezydują jedynie osoby studiujące, w którym nie ma wracających wcześnie ze szkoły szkrabów lub wstających wcześnie mam, piesek będzie musiał spędzić chociaż kilka godzin w ciągu dnia sam. Wybierzcie więc należytą rasę a także temperament, który nie dopuści psu cierpieć w takiej sytuacji.


Możliwość komentowania jest wyłączona.