Gabloty szkolne wronki

Czy w szkole niezbędne są meble?

Myśląc o meblach w szkole, przed oczami mamy głównie dziesiątki ławek a także krzeseł, na których spędziliśmy dużo lat swojego życia. Jedni za żadne skarby nie chcieliby do tych lat powrócić, u innych takie wspomnienia pobudzają jednak nostalgię za przeszłymi latami. Jak wspaniale byłoby być po raz kolejny młodym. Bez jakichkolwiek trosk a przy tym zmartwień. Czy aby na pewno?
Wielokrotnie myśląc o przeszłości przesadnie ją bajerujemy. Staramy się nie pamiętać tego co wrogie. Zwróciliście uwagę, że należyte wspomnienia z reguły mocniej a także gruntowniej zapadają nam w pamięć, aniżeli te okazjonalne problemy które wówczas mieliśmy? Pomimo, że nie musieliśmy martwić się płaceniem rachunków bądź pichceniem obiadów, nie zawsze w końcu było łatwo. Kłótnie w szkole, czasami kłopoty z ocenami, lament, kiedy rodzice kazali wracać do domku, a my chcieliśmy pozostać z resztą kolegów na dworze. 
Niemniej jednak co jeszcze pamiętamy ze szkoły? Prawdopodobnie każda szkoła ma jedno takie miejsce w którym może zebrać się cała jej duma. Wszystkie najlepsze chwile jej uczniów z poprzednich lat. Gabloty szkolne obecne są nieomalże w każdej placówce. Są niespotykanym wręcz czasem składowiskiem pucharów, medali oraz innych statuetek, jakie na przestrzeni lat w wielu olimpiadach oraz konkursach uzyskali jej wychowankowie. Nieraz gablot jest parę, czasem jest do tego nawet odrębna sala.
Gabloty szkolne służą także nieraz do przechowywania sprzętu, którym szkoła może się pochwalić. Stare sprzęty, takie jak mikroskopy, sekstanty a przy tym inne tego rodzaju zabytkowe wręcz rzeczy również zawsze odnajdą miejsce na półkach szkolnych gablot.


Możliwość komentowania jest wyłączona.